• Yükleniyor

Seçimleri Hizbullah ve Direniş Kazandı


Seçimleri Hizbullah ve Direniş Kazandı
Paylaş :


Lübnan İçişleri Bakanlığı, 7 seçim bölgesinin kesin ve resmi sonuçlarını açıkladı.

Lübnan İçişleri Bakanı Bassam Mevlevi, İçişleri Bakanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında yedi seçim bölgesinde yapılan parlamento seçimlerinin resmi ve kesin sonuçlarını açıkladı.

Güney eyaletindeki Sur el-Zahrani seçim bölgesi:

Nebih Berri (Emel hareketi), Hasan İzzettin (Hizbullah), Huseyin Cashi (Hizbullah), Ali Khris (Emel hareketi), Enayat Izzettin (Emel hareketi), Ali Asiran ve Mishal Musa (Emel hareketi).

Lübnan'ın Cabal eyaletindeki Kasravan Cebel seçim bölgesi:

Ziyad el-Havat (Lübnan Kuvvetleri Partisi), Raed Baro (Hizbullah), Neda Bostani (Özgür Yurtseverler Hareketi Partisi), Nima Afram (Bağımsız), Shoghi el-Dakash (Lübnan Kuvvetleri Partisi), Ferid el-Hazen (Bağımsız), Simon Ebi Ramia (Özgür Yurtseverler Hareketi Partisi), Salim El-Sayegh (Hristiyan Ketaib Partisi)

Bekaa eyaletindeki Baalbek el-Hermal seçim bölgesi:

Huseyin Hacı Hasan (Hizbullah), Gazi Za'itar (Emel Hareketi), Ayhab Hamada, Ali al-Mukaddad, Ibrahim al-Musavi (Hizbullah), Cemil el-Seyyid, Samar al-Tum, Yanal el-Salh ve Melham al- Hiciri (bağımsız ve Hizbullah müttefikleri), Antvan Habaşi (Lübnan Kuvvetleri Partisi).

Güney eyaletindeki Sidon Jazin seçim bölgesi:

Abdul Rahman el-Bazri (bağımsız), Usame Saad (Bağımsız Nasırcı Ulusal Hareket Partisi), Sharbal Masad (bağımsız), Said el-Asmar ve Ghayad Eyüb (Lübnan Kuvvetleri Partisi)

Bekaa eyaletindeki Zahleh seçim bölgesi:

Rami ebu Hamdan (Hizbullah), George Akis (Lübnan Kuvvetleri), Michal Dahir (Bağımsız), Elias Mustafa (Lübnan Kuvvetleri), Salim Aoun (Özgür Yurtseverler Hareketi Partisi), Bilal el-Haşimi (Lübnan Kuvvetleri) ve George Bushkian (Özgür Yurtseverler Hareketi Partisi)

Bekaa eyaletindeki el-Bekaa el-Garbi seçim bölgesi:

Kaplan Kaplan (Emel Hareketi), Vael Ebu Faour (İlerici Sosyalist Parti), Hasan Murad (Birlik Partisi), Yasin Yasin (Bağımsız), Sharbal Maroon (Ulusal Hür Hareket), Gassan El-Sakaf (İlerici Sosyalist Parti)

Cebel eyaletindeki Baabda seçim bölgesi:

Ali Ammar (Hizbullah), Biar Asi (Lübnan Kuvvetleri), Hadi ebu el-Hasan (İlerici Sosyalist Parti), Alan Aoun (Özgür Yurtseverler Hareketi Partisi), Fadi Allame (Emel Hareketi), Kamil Shimon (Özgür Yurtseverler Hareketi Partisi)

Asıl siyasi partiler 8 Mart Koalisyonu ve 14 Mart Koalisyonu olmak üzere iki cepheden oluşuyor.

ABD ve Körfez karşıtlığı ile bilinip İran ile sıkı ilişkileri bulunan Hizbullah, Şii Emel Hareketi, Özgür Yurtseverler Hareketi Partisi, Suriye Sosyalist Milliyetçi Partisi, Hristiyan Marada Hareketi, Ermeni Taşnak Partisi, Halkçı Nasırcı Örgüt ve Birlik Partisi 8 Mart Koalisyonu çatışında yer alıyor.

14 Mart Koalisyonunda ise Hristiyan Lübnan Güçleri Partisi, eski Müstakbel Hareketi mensupları, Dürzi İlerici Sosyalist Partisi ve Hristiyan Ketaib Partisi bulunuyor.

 

/İsrailpost


İlginizi Çekebilecek Yazılar

Direniş Kültürünü Yaymak
  • @israilpost
  • 26-06-2022
Direniş Kültürünü Yaymak
İsrail cinayeti inkar ediyor
  • @israilpost
  • 25-06-2022
İsrail cinayeti inkar ediyor